понеділок, 27 січня 2020 р.

День Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11.02.2015 № 69/2015 відзначається День Героїв Небесної Сотні, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.
Доречними будуть проведення таких заходів:
Флешмоб «Згадаємо поіменно кожного Героя Небесної Сотні». 
17, 20 лютого 2020 року на початку кожного уроку виголосити по 5-10 імен та місце народження Героїв Небесної Сотні. Таким чином згадаємо та відновимо у пам’яті усіх полеглих учасників Революції гідності. Наприклад: Ігор Костенко, з Тернопільщини, студент Львівського національного університету імені Івана Франка, Юрій Пасхалін, з Черкащини, робітник, і т.д. Такий виховний захід важливий для формування у школярів розуміння високої ціни любові до Батьківщини, яку на Майдані жертвували герої.
Педагогам, лідерам учнівського самоврядування необхідно попередньо скласти план дій та розписати хід флешмобу. 
Домашній перегляд кінофільму  «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила» з наступним обговоренням у класі. «Небесна сотня. Зима, що нас змінила» - це цикл  документальних фільмів про події, що відбувалися на Євромайдані під час Революції гідності. Спільний проект каналу «1+1» («1+1 Продакшн») та Творчого об'єднання Вавилон'13. Цикл складається із 7 фільмів, кожен з яких розповідає про певні події революції: Небесну сотню, автомайдан, самооборону і т.д. 
Для учнів старших класів з метою формування у школярів ціннісного ставлення до держави і суспільства, до неординарних вчинків людей, визначення свого місця і ролі у нинішній складній ситуації в якій знаходиться народ України і кожен з нас, як його частинка, будуть сприяти бесіди, дискусійні клуби, дебати та інші форми з тем: «Майдан: більше ніж життя і смерть», «Вміння єднатися може врятувати тих найкращих, здатних пожертвувати усім». Орієнтовні теми для проведення бесід: “Як студенти під Крутами вперше узяли на себе нерівні бої”; “Небесній Сотні шана й молитви, за чисті душі, що злетіли в небо”; “Вони Вкраїни славнії сини”; “Поезія народжена Майданом”; “Людське життя – найвища цінність”; “А ми живі, нам треба поспішати. Зробити щось, лишити по собі”.
Обговорення теми “Герої Небесної Сотні”, трагічних подій на Майдані пов’язане з тяжким емоційним навантаженням, викликає в учнів сильні емоції.
З огляду на зазначене під час проведення виховних заходів для учнів рекомендуємо: створити для дітей комфортне середовище, сприятливе для дискусій, проявів шанобливого ставлення до співрозмовників, виявлення поваги і доброзичливості до людей, які мають інше бачення; під час відповідей на гострі питання висловлювати свої думки стримано, враховуючи вікові та індивідуальні особливості дітей;  керувалися офіційними фактами та джерелами інформації; уникати стереотипів і спрощень; виявляти чуйність до емоційних проявів дітей.
Фільми про Революцію та Небесну Сотню:
Добірки матеріалів (сценарії, презентації, урок мужності та ін..) для проведення заходів до Дня Героїв Небесної Сотні:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.